KOBİ’lere COVİD-19 Kalkanı, KOSGEB’in “3’lü Koruma Paketi

03-04-2020 11:42

407 kez okundu

KOBİ’lere COVİD-19 Kalkanı, KOSGEB’in “3’lü Koruma Paketi

 

Yeni açıklanan destekler ile birlikte;

 KOSGEB aracılığıyla dezenfektan, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske, eldiven gibi ürünlerin yerli üretimine işletme başına 6 milyon TL’ye kadar destek verileceği KOSGEB alacaklarının 3 ay erteleneceği, KOSGEB projelerine de 4 ay ek süre verileceği açıklanmıştır.

 “KOSGEB’in TEKNOYATIRIM Destek Programı kapsamında ürün listesine yeni ürünler ilave ederek;

Dezenfektan, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske ve eldiven gibi ürünleri yerli imkânlarla üreten işletmelerimiz, KOSGEB’in TEKNOYATIRIM Destek Programından faydalanabilecek, Salgın riskinin ortadan kalktığı resmi makamlar tarafından duyurulana kadar bu programdan yararlanabileceklerdir.

6 MİLYON TL’YE KADAR DESTEK

İşletmelerin bu ürünlerle ilgili projelerine,6 milyon TL’ye kadar destek verilecek, Bunun 4 milyon 200 bin TL’si geri ödemeli destek olacaktır.

30 HAZİRANA KADARKİ BORÇLAR

Paketin ikinci ayağında ise KOSGEB alacaklarının ertelenmesi ile “KOSGEB’in geri ödemeli olarak verdiği destekler kapsamında 30 Haziran 2020’ye kadar olan alacaklarını ertelenmiştir.

 

KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ TEKNOLOJİK ÜRÜN YATIRIM DESTEK PROGRAMI İÇİN İNCELEYİNİZ. https://www.menemento.org.tr/uploaded_files/kobi_teknoyat_r_m_covid_19.pdf

  • Yorum Yap

  • Ad Soyad:

  • Email:

  • Mesajınız: