Özgeçmiş

İzzet SÜSOY

1966 yılında Ankara´da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara´da tamamladıktan sonra, 1983 yılında üniversite eğitimi için İzmir´e geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümüne kayıt yaptırarak, bu bölümden 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine başladı ve 1989 yılına kadar bu eğitimini sürdürdü.

1989 yılında tekrar Ankara’ya dönen İzzet SÜSOY vatani görevini 1991 yılında tamamlayarak aynı yıl içerisinde bir kamu kurumunda göreve başladı. 1994 yılında kamudaki görevinden ayrılarak Menemen’in Ulukent bölgesinde “Batı Merdane Kauçuk Ltd. Şti.” firmasının ortakları arasına katıldı.

İlçemiz sınırları içerisinde bulunan “Ulukent Sanayi Bölgesi”nde 2003 yılında kurulan Ulukent Sanayicileri Derneği (USAD)’nin bir dönem başkan yardımcılığı ve ardından bir dönemde başkanlık görevini yürüttü.

Menemen Ticaret Odası’nın 2009 yılında gerçekleştirilen seçimleriyle birlikte ilk olarak Oda Meclisine katılan SÜSOY, 2013 yılı seçimlerinde yeniden seçilerek 1,5 Yıl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TOBB Delegesi ve Meclis Üyesi görevlerinde yer aldı. Yaklaşık 25 yıldır Menemen’de  sanayi ve ticari faaliyetini sürdüren İzzet SÜSOY evli ve iki çocuk babasıdır.

Menemen Ticaret Odası’nın 24/04/2018 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimleri sonucunda İzzet SÜSOY Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiş ve halen bu görevine devam etmektedir.