Başkanın Mesajı


Saygıdeğer Üyelerimiz,

2018 yılı Nisan ayında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı tüm oda ve borsalarda gerçekleştirilen organ seçimlerinin ardından sizlerin teveccühleri ile 24 Nisan 2018 tarihi itibariyle Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine layık görüldüm. Bu süreç içerisinde şahsıma ve ekibime gösterilen desteklerden dolayı siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum.

Ülkemizin çok değerli kurumlarından olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni oluşturan 365 Oda ve Borsanın yöneticilerinden biri olmanın sorumluluğunun farkındayım. Bu sorumluluk çerçevesinde seçimlere hazırlandığımız dönemde “Şeffaf, Yenilikçi ve Güçlü Bir Menemen Ticaret Odası” sloganıyla yayınladığımız 26 Maddelik deklarasyonuz bizim başlangıç yolumuz olacaktır. Bu yolda odamızın, başta siz değerli üyeleri olmak üzere, Meslek Komitelerimiz, Meclisimiz ve Yönetim Kurulumuz en büyük destekçilerimiz arasında yer alacaktır.

Menemen Ticaret Odası olarak başlıca düşüncemiz, kurum kültürü bilincini yaratmayı hepimiz görev olarak hissetmeliyiz. Çünkü kişiler, isimler, binalar değişir. Ancak Menemen Ticaret Odası bir kurum olarak var olmaya devam edecek ve sadece üyelerimize yaptığımız katkılar ve faydalar baki kalacaktır. Oda olarak bizler Menemen ve Foça’da bulunan ticaret erbabına, sanayiciye ne kadar fazla yeni ufuklar, yeni ticaret imkanları açar ve ne kadar destek olursak Menemen Ticaret Odası da o kadar güçlü olacaktır.

Yeni bir döneme sizlerin desteği ile başladık. İnanıyorum ki uyumlu, birlik ve beraberlik içerisinde, çalıştığımız sürece üyelerimize katma değer sağlayan, ticaret alanlarını geliştirmeyi destekleyen örnek bir oda olacaktır Menemen Ticaret Odası ..

Başta siz değerli Menemen Ticaret Odası üyelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eder ve daha güçlü bir dönem için Meslek Komitelerine, Meclisimize, Yönetim Kurulumuza ve Oda Personelimize yaptıkları ve yapacakları çalışmalarda başarılar dilerim.

 

İzzet SÜSOY

Menemen Ticaret Odası

Yönetim Kurulu Başkanı